Filozofia

Najbardziej naturalne jak to możliwe

1/5
1/5

Ważne jest, aby być miłośnikiem zwierząt i chcieć tylko tego, co najlepsze dla zwierząt, ale myślimy, że równie ważne jest posiadanie niezbędnej wiedzy. Czy chodzi o odpowiednią dla gatunku hodowlę, żywienie, opiekę i zachowanie naszych czworonożnych przyjaciół.

Równie ważna jest dla nas wiedza o naturze - pochodzeniu zwierząt.

Nasze motto to: jak najbardziej odpowiedni dla gatunku i naturalny, jak to możliwe. Staramy się to robić codziennie dla naszych koni, psów i kotów. W stu procentach odpowiednie dla gatunku i, oczywiście, nie jest to niemożliwe, ponieważ zwierzęta nie żyją na wolności.

W naszej stajni zdecydowaliśmy się na otwartą stajnię na wybiegu, aby konie mogły dużo się przemieszczać i mieszkać razem jako stado. Mały las, różne piaszczyste tereny, krzewy, drzewa, martwe drewno i gałęzie do skubania, kamienie mineralne i słone oraz stale świeżą wodę ze studni. Karmienie odbywa się przez całą dobę sianem w dużym, zadaszonym karmniku, a także siatkami z sianem  rozmieszczonymi na całym obszarze. Mają też wystarczająco pastwiska.
Dla koni dostępna jest duża stajnia, która jest wyposażona w różne miejsca do leżenia (trociny / słoma).
Przy stajni znaduję się duży dach pod którym konie mogą się schronić w czasie deszczu.

 

Konie są wszystkie bez podków i nie mają z tym problemu.

Nasze psy żyją na wolności bez uwięzi na ogrodzonym podwórzu i nasze dwa koty są wolne i chętnie żyją instynktem łowieckim.